اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
0

مجموعه پوسترهای احکام استفاده از موبایل و رسانه

امروزه استفاده از رسانه و به ویژه فضای مجازی رشد چشمگیری در جامعه داشته است. نکته ای که در رابطه با رسانه ها مطرح است و باید بدان توجه کنیم، رعایت مسائل شرعی و قوانین باید ها و نباید های آن و فراگیری احکام مربوط به آن است. زیرا:
  • مسائلی را که انسان غالبا به آنها احتیاج دارد، واجب است یادبگیرد. (توضیح المسائل مراجع، ج1، م11)
  • فراگیری حکم هرکاری که از مکلف صادر می شود، واجب است؛ خواه از عبادات باشد و خواه از معاملات و اموری عادی. (عروه الوثقی، ج1، ص11، م92)
  • اگر کسی در آموختن احکام دینی مورد نیاز خود کوتاهی کند و این کار به ترک واجبات یا ارتکاب حرام بینجامد گناهکار است. (اجوبه الاستفتائات، س6)
  • بر هرکسی یادگرفتن مسائل شرعی که با شغل او سر و کار دارد و در معرض ابتلا به آن می باشد واجب است. (استفتائات بهجت، ج3، ص032، س4117)
در همین راستا معاونت تربیت و آموزش مرکز فضای مجازی سپاه فجر فارس با تولید مجموعه پوسترهای احکام استفاده از موبایل و رسانه قصد دارد تا باید ها و نباید های شرعی را به شما بیاموزد.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *