اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
0

با نوشت افزارهای معمولی نوشته نامرئی بنویسید!

حتماً شما هم تبلیغات خودکارهای نامرئی و نوشت افزارهای این چنینی را دیده اید. هر کسی می‌تواند با این وسایل نوشته نامرئی بنویسد اما بنظرتان بدون این وسایل هم امکانش وجود دارد؟ جواب ساختنی به این سوال یک ترفند ساده و کم هزینه است. با این ترفند می‌توانید با خودکار، مداد شمعی و مارکر پیام‌های نامرئی بنویسید. البته برای خواندن این پیام‌ها باید عینک مخصوص هم داشته باشید. طرز ساخت عینک مخصوص نوشته نامرئی را هم به شما یاد خواهیم داد.

Secret Messages 1 - با نوشت افزارهای معمولی نوشته نامرئی بنویسید!
پیام‌های خصوصی تان را نامرئی کنید

روش‌های مختلفی برای ایجاد نوشته‌های نامرئی وجود دارد؛ از ابزارهای مخصوص تا نرم افزارهای گرافیکی. ایده اصلی بیشتر این روش‌ها ترکیب لایه‌ها رنگ با روشی است که با فقط با عینک مخصوص یا زیر نور قابل رویت باشند. ایده این ترفند هم همین است. با ترکیب رنگ‌های قرمز، آبی و زرد شبرنگ خیلی می‌توانید همین کار را با دردسر و هزینه کمتر انجام بدهید.

اگر قصد دارید مفاهیم علمی‌مثل بازتاب نور و طول موج‌های مختلف آشنا کنید، این کاردستی کارتان را ساده تر میکند.

گام اول : وسایل مورد نیاز

Secret Messages 3 - با نوشت افزارهای معمولی نوشته نامرئی بنویسید!
وسایل مورد نیاز
  • طلق استات قرمز
  • کارتن یا مقوا
  • الگوی ساخت عینک
  • مداد شمعی آبی
  • خودکار قرمز
  • مارکز‌هایلایت زرد
  • کاغذ

ابزار مورد نیاز

  • چسب حرارتی
  • چسب نواری
  • قیچی

گام دوم : عینک را بسازید

برای نوشتن پیام نامرئی نیاز به ابزار خاص ندارید اما برای خواندنش باید یک عینک مخصوص داشته باشید. این عینک با طلق استات و کارتن ساخته میشود. اگر یک فریم عینک بدون استفاده داشته باشید، لازم نیست فریم را بسازید.

الگوی فریم عینک را بکشید یا از اینترنت دانلود و سپس پرینت کنید. الگو را روی یک تکه کارتن بچسبانید و با کاتر یا قیچی آن را ببرید.

گام سوم : طلق را اضافه کنید

حالا فریمی‌که ساخته اید (یا فریم آماده) را روی طلق استان بگذارید. اندازه لنزها را روی طلق بکشید و یک حاشیه چند میلیمتری هم به آن اضافه کنید. به این ترتیب می‌توانید طلق را با چسب حرارتی به عینک بچسبانید.

بعد از چسباندن هر دو طلق، کمی‌صبر کنید تا چسب خشک بشود. حالا عینک مخصوص پیام‌های نامرئی آماده است.

گام چهارم : پیام نامرئی را بنویسید

حالا می‌توانید با مداد شمعی آبی، ماژیک زرد و خودکار قرمز پیام نامرئی را بنویسید. کارتان را با یک مداد شمعی نوک تیز شروع کنید و پیام را با آن بنویسید. سپس با خودکار قرمز روی پیام را با‌هاشورهای مورب بپوشانید.‌هاشور را خیلی متراکم نکنید چون خواندن نوشته نامرئی را سخت میکند. سپس با ماژیک زرد چند حلقه بهم پیوسته روی‌هاشورها بکشید تا خواندن پیام مخفی بشود. بهتر است در حین مخفی کردن پیام عینک مخصوص را روی چشم تان بگذارید تا مطمئن شوید پیام همچنان خوانا می‌ماند.

نوشته نامرئی را بخوانید

حالا می‌توانید با نوشت افزارهای معمولی پیام‌های مخفی بنویسید و با عینک مخصوص تان آن را بخوانید. این کاردستی ساده بخوبی نشان می‌دهد که وسایل معمولی روی میز هم برای خلاقیت کافی هستند.

ترفندی که در این کاردستی بکار رفته بخوبی بازتاب، جذب و انتقال نور را نشان میدهد. به همین خاطر ابزار آموزشی مناسبی برای آشنایی کودکان با ویژگی‌های نور است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *