اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
0

سواد رسانه و جبهه مقاومت

✅ از آنجا که انقلاب اسلامی برپایه هویت و فرهنگ ناب اسلامی تشکیل شده است ، تخریب فرهنگ اسلامی جامعه ایران از مهمترین اهداف دشمنان می باشد.

? امروزه بخش وسیعی از کار در زمینه فرهنگی در بستر فضای مجازی رخ می دهد و دشمن نیز امروزه این فضا را مورد هدف قرار داده و می خواهد تا از این طریق ضربه سختی به ما بزند.
? دشمن به جنگ تغییر ادارک آمده است و باید برای مقابله با آن تحول در رسانه ایجاد کنیم.
عدم پیروزی آنها در این هدفشان مستلزم آگاهی ما افراد جامعه و به خصوص جوانان به سواد رسانه ایی می باشد تا از این طریق در دامی که دشمن برای ضربه زدن به فرهنگ و هویت ما پهن کرده است نیفتیم.
? ما با داشتن سواد رسانه ایی قادر خواهیم بود تا پیام های تحریف شده را بشناسیم و همچنین بدانیم که باور هر نوع پیامی در فضای مجازی درست نیست و با دانش و آگاهی خود در این زمینه (تشخیص پیام و مطالب درست از نادرست) با اهدافی که دشمنان آن را دنبال می کنند آگاه شویم.
? همچنین همانطور که می بینیم در روز های اخیر و حتی از زمان شهادت سردار بزرگ ما شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی،به حذف عکس و هشتک های مربوط به این شخصیت والا مقام پرداخته است. دشمن که فکر می کرد با از میان بردن سردارمان، دیگر همه چیز تمام شده اما اینگونه نبود بلکه بیشتر از قبل یاد و نام او در میان مردم تمام جهان زنده شد. و مردم ما از این کار خسته نمی شوند. چه بسا اینکه یاد و نام ایشان نه در عکس ها بلکه در دلها حک شده است.
? بنابراین رسانه قدرت ملی ما است و هرکسی در این شرایط از این مجموعه غفلت کرد، بازنده میدان است. در این عرصه جنگ نرم باید سواد رسانه ای را در خودمان تقویت کنیم تا با آگاهی از روش های تبلیغاتی و عملیاتی دشمن، مقابله لازم را انجام دهیم.
? لذا همکاری و پشتکار ما آحاد جامعه را می طلبد تا به صورت های مختلف با انجام کار فرهنگی ، مانع دستیابی دشمنان به این هدف خود شویم مشتی محکم بر دهان آنها بکوبیم.
امروزه می توان با داشتن سواد رسانه ایی به مقابله با دشمن رفت.
✳️ اینگونه که با انواع عملیات ها و عکس نوشته ها،. هشتک ها، و توییت هایی که گذاشته می شود می توان مفهوم و منظور خود را به گوش مردم جهان رساند و مرز های جغرافیایی را زیر پا گذاشت.
✍️ محدثه جبلت

محدثه جبلت min1 1024x1024 - سواد رسانه و جبهه مقاومت

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *