اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
0

نقش شبکه ملی اطلاعات در جلوگیری از ترور مجازی اشخاص و شهیدان به ویژه شهید سلیمانی

✅ مقام معظم رهبری (مدظله العالی): فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد.

? شبکهٔ ملی اطلاعات، که با نام‌های دیگرِ اینترنت ملی و شبکهٔ ملی اینترنت نیز شناخته می‌شود، اینترنت ملی ایران است. این شبکه پروژه‌ای برای توسعه زیرساخت اطلاعاتی امن و پایدار ملی در ایران است.
ایده این پروژه، در سال ۱۳۸۴ مطرح شد و در سال ۱۳۸۹ در قانون دولت پنجم گنجانده شد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بنا بر آن بود که این شبکه در سال ۹۵ کامل گردد.

? در حالیکه وزیر ارتباطات ما، در سال ۹۶ با وعده و وعیدِ ساماندهیِ فضای مجازیِ رها، از سیستم اطلاعاتی کشور راهی صندلیِ یک وزارت ارتباطات شد و قول داده بود فازهای جدی شبکه ملی اطلاعات را یکی‌ پس از دیگری تکمیل و تحویل دهد، اما همچنان در اواخر دولت دوازدهم نیز این مسئله مورد توجه واقع نشده است.

? این شبکه، نقش بسزایی در عدم افشای اطلاعات شهروندان دارد؛ که حتی در برخی موارد نیز وجود این شبکه، می‌تواند امنیت برخی از افراد را به خطر بیندازد. (مانند امنیت نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و برخی از شهدا، از جمله شهید سپهبد سلیمانی و شهید دانشمند فخری زاده)

? حدود ۱ سال از شهادت شهید بزرگوار، سپهبد حاج قاسم سلیمانی می‌گذرد و هم‌چنان این شبکه راه‌اندازی نشده است؛ به همین علت، ما‌ شاهد ترور شهیدان عزیزی مانند شهید دانشمند فخری‌زاده بودیم. (گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که مکان دقیق #شهیدمحسنفخری_زاده نیز به‌وسیله سیگنال های تلفن همراه او صورت گرفته است.)

? با راه‌اندازی این شبکه، بسیاری از نیروهای محور مقاومت و نیروهای امنیتی کشور، بدون دغدغه می‌توانند به ادامه کار خود بپردازند، اما متاسفانه عدم وجود این شبکه، باعث شده لحظه به لحظه، زیر ذره‌بین دشمن به سر ببریم و تمام اطلاعات‌مان توسط معاندین بررسی شود و همین مسئله، موجب ترور مجازی و حقیقی شخصیت‌ها می‌شود.

? سخن ما با مسئولین فضای مجازی رها شده در کشور می‌باشد که با عدم سامان دادن شبکه ملی اطلاعات هزینه‌ها و چالش‌های امنیتی، اقتصادی و اجتماعی را به کشورمان تحمیل نموده‌اند که با تعلل و تاخیر بیش از این صدمات جبران ناپذیری را متوجه مصالح عمومی خواهد کرد.
وقتی وزیر ارتباطات به جای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و تولید گوشی‌ها و سخت افزارها و نرم افزارهای داخلی کارش می‌شود شواف و حاشیه‌سازی در اینستاگرام اسرائیلی، نباید از ترور شهیدان و دانشمندانمان تعجب‌ کنیم.
سخن آخر اینکه، راه تبدیل کردن این تهدید به فرصت، بازنگری در قوانین فضای مجازی منطبق بر منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.
ان شاءالله با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، مانع ترور مجازی و حقیقی افراد ارزشمند کشورمان شویم.

✍️زهرا غلامپور

زهرا غلامپور min 1024x1024 - نقش شبکه ملی اطلاعات در جلوگیری از ترور مجازی اشخاص و شهیدان به ویژه شهید سلیمانی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *