اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
0

تکنیک های رسانه ای دشمن در ترور شخصیتی شهید سلیمانی

✅ پس از شهادت سردار سلیمانی ، دشمن از همه‌ی توانش برای به راه انداختن جریان تحریف و جنگ اطلاعاتی استفاده کرد. هر چند که بسیاری از روزنامه‌نگاران و تحلیل گران خبری این واقعه را ترور نامیدند و عمل آمریکا را غیر ضروری و بی تدبیری دانسته و آن را محکوم کردند. ترامپ نیز با توجیه عمل خود،این کار را ضروری و برای جلوگیری از حملات احتمالی ایران علیه آمریکا و همچنین به خطر افتادن منافع آمریکا اعلام کرد.آمریکا و غرب برای اینکه این ماجرا را به نفع خود تغییر دهند،از روش های زیر استفاده کردند:

1️⃣ تکنیک سانسور: یکی از اقدامات دشمن پس از این واقعه،سانسور حقیقت،حذف عکس ها و پست های مربوط به سردار سلیمانی بود. ندادن اجازه‌ی آزادی بیان به کاربران فضاهای مجازی نشان داد که رسانه ها کاملا هدفمند بوده و به جریان تحریف کمک می کنند و در خدمت قدرت های وابسته به آمریکا و صهیونیست هستند.
خیال می کردند،با پاک کردن عکس های سردار یاد و خاطرش نیز فراموش می‌شود،انگار نمی‌دانند که نور خدا هرگز خاموش شدنی نیست!.

2️⃣ ایجاد طوفان توییتری: پس از شهادت سردار سلیمانی بحث انتقام سخت در بین مردم و مسئولین نظامی و غیرنظامی به شدت مطرح شد. ترامپ پس از شهادت ایشان و در زمانی که بحث انتقام سخت مطرح بود دست به گذاشتن توییت هایی با موضوع جنگ علیه ایران و تهدید به حمله ی نظامی زد.البته این اقدام خود سرانه ی او به مخالفت افراد زیادی از جمله بایدن رو به رو شد. ترامپ در توییت هایش مسئولین را تهدید می‌کرد که در صورت گرفتن انتقام سردار سلیمانی و حمله به پایگاه های نظامی امریکا به ۵۲ نقطه ی حساس و مهم ایران شلیک خواهد کرد.

3️⃣ایجاد ترس: ایجاد رعب و وحشت میان مردم یکی از ترفند های رسانه ای دشمن برای سست کردن اراده و تضعیف روحیه است. وقتی مخاطب می‌ترسد بیشتر تحت تأثیر و سلطه ی رسانه ها قرار میگیرد،و دشمن این را خوب می‌داند و از آن برای تضعیف روحیه و اراده مردم جهت طلب انتقام سخت استفاده کرد.

4️⃣ دست زدن به تحریف : دشمن در فضای مجازی سعی کرد با تولید اخبار و محتواهای ساختگی و دروغ ذهن مردم را از واقعیت دور کرده ،به سمتی که می‌خواهد ببرد.

? سی ان ان به خبر پاره شدن عکس سردار سلیمانی توسط نوجوانی ساعت ها پرداخت در حالی که از تشییع جنازه ی باشکوه و میلیونی ایشان خبری منتشر نکرد .

? شبکه ی منوتو ، از کشته های تشییع جنازه سردار میگوید و با وقاحت تمام معتقد است بنرها و عکس های سردار برای ایرانی ها و عراقی ها دردسر درست کرده است.هم چنین با نشان دادن آتش زدن عکس سردار در عراق توسط عده ای مجهول الهویت ،آن را نشان خشم عراقی ها از بنر های ایشان توصیف کرد. این در حالی است که پس از گذشت یکسال از شهادت ایشان ،علاوه بر ایران، عراق و لبنان و تعدادی از کشور ها با نصب پوستر ها و عکس های سردار سلیمانی و مهندس ابومهدی،شور و شوق خود را برای استقبال از مراسم سالگرد شهادت ایشان نشان می‌دهند.

? دشمن میخواست با این کار ها شخصیت ایشان را تحریف کند اما به قول بزرگی انگار نمی‌داند که شخصیت حاج قاسم تحریف شدنی نیست.

✳️ هدف دشمنان از این اقدامات تضعیف روحیه مردم،در جهت گرفتن انتقام سخت و همچنین تخریب چهره‌ ی مقاومت و ایشان است.
حال باید پرسید دشمن چه قدر به اهداف خود رسیده است؟؟

? اتحاد و همبستگی مردم پس از این واقعه ،چه مذهبی چه غیر مذهبی، یکصدا شدن برای مطالبه ی انتقام از قاتلین و عاملین این قضیه، به راه افتادن پویش های خودجوش مردمی برای ایشان چه در ایران و چه در عراق،هم بستگی بیشتر مردم ایران و عراق، تلاش برای بیرون راندن کامل آمریکا ها از منطقه و سرد نشدن داغ شهادت ایشان پس از گذشت یکسال همه نشان از این دارد که این داغ فراموش شدنی نیست و دشمن نتوانسته است به اهداف خود در این زمینه برسد .

✍️مریم غلامی

مریم غلامی min1 1024x1024 - تکنیک های رسانه ای دشمن در ترور شخصیتی شهید سلیمانی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *