اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
0

ترور رسانه ای و تخریب چهره شهید سلیمانی توسط رسانه های دشمن

✅ تصویری که در بازنمایی رسانه های غربی درباره ی سردار شهید سلیمانی ارایه شده است، به وضوح به دو بخش «پیش از شهادت» و «بعد ازشهادت» ایشان قابل تقسیم است.

? شهید سلیمانی در بازنمایی رسانه های غربی پیش از شهادت فرمانده ی پرصلابت است که با سرسختی استراتژی جمهوری اسلامی ایران را در خط مقدم میدانهای رزم دنبال میکند و موازنه های قدرت و خاورمیانه را به گونه ای بازطراحی میکند که خواست
جمهوری اسلامی ایران و در تضاد با منافع آمریکاییها در منطقه است.

? او «فرمانده ای قدرتمند»، «مغز متفکر نظامی ایران»، «محاسبه گر و عملگرا» و البته دشمن بسیار سرسختی برای آمریکاییهاست که نمی گذارد آنها به راحتی به اهدافشان در منطقه برسند.

?در رسانه ها صحبتی از اینکه او فردی تروریست است که افراد بیگناه را ترور میکند، در میان نیست. اما بازنمایی رسانه ای بعد از شهادت ایشان به گونه ی متفاوتی ترسیم شد. در تحلیلها و اخبار رسانه ای بعد از شهادت سردار سلیمانی اگرچه تحلیلهای بسیار مفیدی (همانند غیرقانونی بودن این ترور نابخرادنه ی توسط رئیس
جمهور گستاخ و تروریست آمریکا) وجود دارد، لیکن به وضوح میتوان دید که بازنمایی این رسانه ها در مورد شهید سلیمانی پیش و پس از ترور ایشان متأثر از تعصبات و منافع سیاسی آنهاست و فرضیه ی تحقیق در اتخاذ رویکرد متفاوت رسانه ای در دو بخش «پیش از شهادت» و «پس از شهادت» درست است.

? اینکه رسانه های آن ها تلاش کنند ترور یک فرمانده ی شجاع، و البته مخالف آنها، را که عملی برخلاف قوانین جنگ و بشردوستانه است، عملی موجه جلوه دهند و بعد هر فریادی را علیه این ظلم آشکار و بین المللی خاموش و سانسور کنند و با انعکاس گزینشی اخبار، مزورانه در جهت منابع سیاسی دولت تروریست آمریکا تلاش کنند، نشان از وابسته بودن این رسانه ها و سرسپردگی آنها دارد. که نشان می دهد هنوز این رسانه ها فاصله ی زیادی با «استقلال» و «اخلاق حرفه ای» دارند.

? سیر اصلی آنها در مسیری متفاوت از گذشته قرار گرفته است و تلاش میشود «فرمانده ی ضد داعش» به «تروریست درجه ی یک» تبدیل شود. تلاشی که بار دیگر اعتبار رسانه ای آنها را زیر سؤال برد، حیثیت آمریکا را در جهان بیش از پیش خدشه دار نمود و خروش ضد آمریکایی و ضد استکباری را در جهان جانی تازه بخشید.

زهرا خادمیان min 1024x1024 - ترور رسانه ای و تخریب چهره شهید سلیمانی توسط  رسانه های دشمن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *