اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
0

ترور رسانه ای و تخریب چهره شهید سلیمانی توسط رسانه های دشمن

✅ تصویری که در بازنمایی رسانه های غربی درباره ی سردار شهید سلیمانی ارایه شده است، به وضوح به دو بخش «پیش از شهادت» و «بعد ازشهادت» ایشان قابل تقسیم است.

🔹 شهید سلیمانی در بازنمایی رسانه های غربی پیش از شهادت فرمانده ی پرصلابت است که با سرسختی استراتژی جمهوری اسلامی ایران را در خط مقدم میدانهای رزم دنبال میکند و موازنه های قدرت و خاورمیانه را به گونه ای بازطراحی میکند که خواست
جمهوری اسلامی ایران و در تضاد با منافع آمریکاییها در منطقه است.

🔸 او «فرمانده ای قدرتمند»، «مغز متفکر نظامی ایران»، «محاسبه گر و عملگرا» و البته دشمن بسیار سرسختی برای آمریکاییهاست که نمی گذارد آنها به راحتی به اهدافشان در منطقه برسند.

🔹در رسانه ها صحبتی از اینکه او فردی تروریست است که افراد بیگناه را ترور میکند، در میان نیست. اما بازنمایی رسانه ای بعد از شهادت ایشان به گونه ی متفاوتی ترسیم شد. در تحلیلها و اخبار رسانه ای بعد از شهادت سردار سلیمانی اگرچه تحلیلهای بسیار مفیدی (همانند غیرقانونی بودن این ترور نابخرادنه ی توسط رئیس
جمهور گستاخ و تروریست آمریکا) وجود دارد، لیکن به وضوح میتوان دید که بازنمایی این رسانه ها در مورد شهید سلیمانی پیش و پس از ترور ایشان متأثر از تعصبات و منافع سیاسی آنهاست و فرضیه ی تحقیق در اتخاذ رویکرد متفاوت رسانه ای در دو بخش «پیش از شهادت» و «پس از شهادت» درست است.

🔸 اینکه رسانه های آن ها تلاش کنند ترور یک فرمانده ی شجاع، و البته مخالف آنها، را که عملی برخلاف قوانین جنگ و بشردوستانه است، عملی موجه جلوه دهند و بعد هر فریادی را علیه این ظلم آشکار و بین المللی خاموش و سانسور کنند و با انعکاس گزینشی اخبار، مزورانه در جهت منابع سیاسی دولت تروریست آمریکا تلاش کنند، نشان از وابسته بودن این رسانه ها و سرسپردگی آنها دارد. که نشان می دهد هنوز این رسانه ها فاصله ی زیادی با «استقلال» و «اخلاق حرفه ای» دارند.

🔹 سیر اصلی آنها در مسیری متفاوت از گذشته قرار گرفته است و تلاش میشود «فرمانده ی ضد داعش» به «تروریست درجه ی یک» تبدیل شود. تلاشی که بار دیگر اعتبار رسانه ای آنها را زیر سؤال برد، حیثیت آمریکا را در جهان بیش از پیش خدشه دار نمود و خروش ضد آمریکایی و ضد استکباری را در جهان جانی تازه بخشید.

خادمیان min 1024x1024 - ترور رسانه ای و تخریب چهره شهید سلیمانی توسط رسانه های دشمن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *