اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
0

نقش رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در مایوس سازی و نا امید سازی و تغییر افکار عمومی در جبهه مقاومت

✅ قدرت رسانه در جهان امروز حرف نخست را در مدیریت افکار عمومی میزند. رسانه میتواند با جریان سازی فکری جایگاه ارزش و ضد ارزش را تغییر داده به نفع گروه های حامی خویش گام بردارد. در دنیای امروز قدرت رسانه به حدی است که میتواند گروه های تروریستی آمریکا و متحدان غربی در سوریه را به عنوان منجی سوریه از بحران جنگ داخلی معرفی کند.

? با رسانه قدرتهای بزرگ مفهوم دوست و دشمن را به صورتی بسیار آسان تغییر میدهند. همچنین نفوذ رسانه در افکار عمومی در جریان سوریه به گونه ای است که حمایت ایران از سوریه بر مبنای دفاع استراتژیک و دفاع از محور مقاومت را یک بده بستان سیاسی معرفی می کند. بی بی سی در سالهای گذشته، تلاش فراوانی در تثبیت این شبهه در میان افکار عمومی مردم کشور داشته است. در حالی که این شبهه به سادگی قابل تبیین است.

? اگر علت این است، چرا ایران در جریان دفاع از مردم فلسطین و یمن نیز به گروه های مجاهد کمک میکند؟ آیا فلسطین و یمن هم در طول دفاع مقدس به ایران کمک کرده اند که اکنون زمان تلافی رسیده باشد؟

? سایت ها و روزنامه های دگر اندیش همواره کوشیده اند تا ذایقه های مخاطبان خود را با استفاده از مبانی به روز شده شکل دهند وبه تدریج آنها را از فضای گفتمان دینی و عدالت طلبانه دور نمایند. توهین به مبانی اعتقادی ترویج وابستگی به نظام سلطه و تقدیس چهره‌های مبهم بخش هایی از فعالیت های این رسانه ها محسوب می شود.

? کمک نظامی ایران به عراق و سوریه میتواند پیوند های مذهبی و قومی، ارتباط های اقتصادی و دیپلماسی را محکم کند. از طریق رسانه مردم باید آگاه شوند که حضور ما و افرادی همانند سردار سلیمانی برای ستاندن حق مظلوم از ظالم و برای حفظ منافع ملی کشور است. افراد نظامی از جمله سردار سلیمانی به جهت مسائل امنیتی و حفاظتی بیشتر دوست دارند دیده نشوند وبه همین دلیل دشمن میتواند بر علیه آنها تبلیغات سوء و دروغین راه بیاندازد.

فاطمه رضایی min 1024x1024 - نقش رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در مایوس سازی و نا امید سازی و تغییر افکار عمومی در جبهه مقاومت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *