اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
0

نقش شبکه ملی اطلاعات در جلوگیری از ترور مجازی اشخاص و شهیدا به ویژه شهید سلیمانی

✅ با نزدیک شدن به سالروز شهادت سردار بزرگ اسلام، حاج قاسم سلیمانی و سیر‌ و مطالعه در زندگی ایشان پی می‌بریم که شجاعت، اخلاص، مردم داری، ساده زیستی، ولایت مداری و …، شهید سلیمانی را به یک فرمانده و مهمتر از آن به یک مکتب تاثیر گذار در سطح جهان اسلام تبدیل کرده است.
اما سوال پیش می‌آید که نقش رسانه‌ها و خواص در تداوم و تاثیرگذاری این تفکر چیست؟

? ابعاد وجودی سردار سلیمانی آنقدر گسترده است که نخبگان در قالب رسانه ها نمیتوانند حق مطلب را ادا کنند.
شایان ذکر است یکی از مهمترین دلایل ضعف نخبگان در این زمینه، فراهم نبودن شبکه ملی اطلاعات و کنترل صد در صدی دشمنان بر فضای مجازی کشورمان است.
بطوریکه بعد از شهادت سردار سلیمانی رسانه‌های معاند از این فرصت حداکثر استفاده را برده و ضمن تخریب این شخصیت عزیز، شبهه هایی را در رابطه با زندگی شخصی ایشان بوجود آوردند و این شهید بزرگوار را فردی معرفی کردند که اهل سیاست نبوده که این مسأله منجر به واکنش مستقیم رهبری گردید و ایشان فرمودند: انقلابی گری خط قرمز قطعی سردارسلیمانی بود و ایشان ذوب در انقلاب بودند.

? رسانه ها در جهت القاء دیدگاه های مدنظر خود به مخاطب، از خواص استفاده میکنند.
بر اساس آنچه در بیانیه گام دوّم انقلاب اسلامی رهبر معظّم انقلاب مطرح شده است، انقلاب اسلامی در گام دوّم حرکت تاریخی و تمدّنی خود، وارد مرحله «جامعه پردازی» شده است و خواص در قالب رسانه های تاثیر گذار نقش بسیار مهمی در این امر دارند.
سردار سلیمانی با تقویت جبهه مقاومت و مقابله با داعش ساخته غرب و پیشگام بودن در مواقع خطر، باعث صادر شدن اندیشه و اهداف انقلاب اسلامی به جوامع دیگر شد که این به بازتاب عملکرد یک فرمانده در سطح عالی برمیگردد.

? در سالهای اخیر مدافعان حرم در ناامن ترین مناطق منطقه به دفاع و مقابله با استکبار جهانی پرداختند و با عملکرد خود تنها راه پیروزی را استقامت و اتکا به جوانان نخبه و سرمایه های داخلی معرفی نمودند.
متأسفانه به دلیل عدم وجود بستری بومی در فضای مجازی، نخبگان فضای مجازی موفق نشدند این استقلال رزمندگان و شهدای مدافع حرم و در رأس آن شهید سلیمانی را به نحوی مطلوب به جامعه منعکس نمایند که این نقیصه همچنان مشهود است.
از طرفی بعد از شهادت سردار سلیمانی، و بیداری افکار عمومی و ترغیب احساسات نسبت به دین و انقلاب که در تشییع شهید قاسم سلیمانی به حد اعلای خود رسید، رسانه ها عملکرد مناسبی از خود نشان ندادند و مطالبه گری خون شهدای فرودگاه بغداد را با پافشاری بر مذاکرات و رفع تحریم ها توسط عاملان ترور، به زیر کشاند.
که نتایج آن را می‌توان در تأثیر گذاری حادثه هواپیمای اکراینی در برخی از اذهان دید.

? این نکته را نباید فراموش کرد که اگر به داشته هایمان نپردازیم و به شبکه ملی اطلاعات بهای بیشتری ندهیم، دشمن آنطور که دلش می‌خواهد به تفسیر و القای مسایل خواهد پرداخت و با رسانه هایی که در دست دارد، دست به ترور شخصیت ها یی همچون شهید قاسم سلیمانی خواهد زد و اذهان را به سمت و سوی دلخواه خود‌ خواهد کشاند.

✍️ سمانه ابراهیمی

سمانه ابراهیمی min 1024x1024 - نقش شبکه ملی اطلاعات در جلوگیری از ترور مجازی اشخاص و شهیدا به ویژه شهید سلیمانی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *