اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
0

نقش رسانه ها و شبکه های اجتماعی در مأیوس سازی و ناامیدسازی و تغییر افکار عمومی در جبهه مقاومت

✅ قدرت رسانه در جهان امروز حرف نخست را در مدیریت افکار عمومی می زند. رسانه می تواند با جریان سازی فکری جایگاه ارزش و ضد ارزش را تغییر داده و به نفع گروه های حامی خویش گام بردارد.

? در دنیای امروز قدرت رسانه به حدی است که می تواند گروه های تروریستی آمریکا و متحدان غربی در سوریه را بعنوان منجی سوریه از بحران جنگ داخلی معرفی نماید.

? با رسانه قدرت های بزرگ مفهوم دوست و دشمن را به صورتی بسیار آسان تغییر می دهند . همچنین نفوذ رحسانه در افکار عمومی در جریان سوریه به گونه ای است که مایت ایران از سوریه بر مبنای دفاع استراتژیک و دفاع از محور مقاومت را یک بده بستان سیاسی معرفی می کند. بی بی سی در سال های گذشته تلاش فراوانی در تثبیت این شبهه در میان افکار عمومی مردم کشور داشته است. در حالی که این شبهه به سادگی قابل تبیین است. اگر علت این است، چرا ایران در جریان دفاع از مردم فلسطین و یمن نیز به گروه های مجاهد کمک می کند؟ آیا فلسطین و یمن هم در طول دفاع مقدس به ایران کمک کرده اند که اکنون زمان تلافی رسیده باشد؟

? سایت ها و روزنامه های دگراندیش همواره کوشیده اند تا ذائقه های مخاطبان خود را با استفاده از مبانی بروز شده شکل دهند و به تدریج آنها را از فضای گفتمان دینی و عدالت طلبی دور نمایند.

? توهین به مبانی اعتقادی، ترویج وابستگی به نظام سلطه و تقدیس چهره های مبهم بخش هایی از فعالیت های این رسانه ها محسوب می شود.

? کمک نظامی ایران به عراق و سوریه می تواند پیوندهای مذهبی و قومی، ارتباط های اقتصادی و دیپلماسی را محکم کند. از طریق رسانه مردم باید آگاه شوند که حضور ما و افرادی همانند سردار سلیمانی برای ستاندن حق مظلوم از ظالم و برای حفظ منافع ملی کشور است. افراد نظامی از جمله سردار سلیمانی به جهت مسائل امنیتی و حفاظتی بیشتر دوست دارند دیده نشوند و به همین دلیل دشمن می تواند بر علیه آنها تبلیغات سوء و دروغین راه بیاندازد.

✍️ فاطمه رضایی

2 فاطمه رضایی min 1024x1024 - نقش رسانه ها و شبكه هاي اجتماعي در مأيوس سازي و نااميدسازي و تغيير افكار عمومي در جبهه مقاومت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *