اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
0

آموزش ساخت قفسه کتاب نامرئی

اگر کتاب‌هایتان خیلی زیاد است و دیگر در کتابخانه جا نمی‌شود یا اصلاً در آپارتمان تان جایی برای کتابخانه ندارید، قفسه کتاب نامرئی راه حل شماست. یک راه حل شیک و البته ارزان. با قفسه کتاب نامرئی خیلی راحت تر می‌توانید کتاب‌هایتان را پیدا کنید. با این نوع قفسه کتاب دسته بندی کتاب‌ها هم خیلی ساده تر میشود.

روش‌های دیگری هم برای ساخت کتابخانه در فضاهای کوچک وجود دارد . اما قفسه کتاب نامرئی هم ارزان تر است و هم ظاهر شیکی دارد. با این روش می‌توانید هر گوشه از خانه تان را تبدیل به کتابخانه کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

Invisible Book Shelf 8 - آموزش ساخت قفسه کتاب نامرئیوسایل و ابزار مورد نیاز برای ساخت قفسه کتاب نامرئی

  • یک کتاب بدون استفاده با جلد گالینگور

  • براکت L (اندازه براکت به تعداد کتاب‌های هر قفسه بستگی دارد)

  • کاتر

  • پیچ چوب کوچک ( با سر صاف)

  • پیچ چوب بزرگ

  • متر

  • چسب مایع

  • چندتا کتاب

پایه قفسه کتاب نامرئی یک کتاب است! به همین خاطر باید کتابی پیدا کنید که مطمئن هستید هیچ وقت دیگر آن را نخواهید خواند یا بدردتان نمیخورد. اگر چنین کتابی ندارید یا نمی‌توانید از کتاب‌های بدون استفاده تان هم دل بکنید، سری به خیابان انقلاب بزنید و یک کتاب کهنه و دست دوم بخرید. گزینه آخرتان این است که به کتابخانه عمومی‌محل تان بروید و از آنها بخواهید کتاب‌هایی که قرار است خمیر کنند را به شما بدهند. کتابی انتخاب کنید که جلد گالینگور داشته باشد و به اندازه کافی قطور باشد. البته اندازه این کتاب به اندازه بقیه کتاب‌هایی که روی آن می‌چینید، بستگی دارد.

اگر نتوانستید کتابی که بدردتان بخورد پیدا کنید، باید با تخته چندلا جلد کتاب بسازید و داخل آن را با روکش‌های چوب یا کاغذ باطله پر کنید. برای روی این کتاب چوبی هم از کاور کاغذی کتاب‌هایتان استفاده کنید. فراموش نکنید که کاور را باید به جلد کتاب چوبی بچسبانید.

گام دوم : داخل کتاب را خالی کنید

براکت L بین صفحات کتاب قرار می‌گیرد و باید جای آن را خالی کنید. ابتدا وسط کتاب (از طول) را پیدا کنید و علامت بزنید. حالا براکت تان را طوری روی کتاب قرار بدهید که این نقطه وسط براکت قرار بگیرد. با مداد دور براکت را روی کتاب بکشید. حالا یکبار دیگر جای براکت را بررسی کنید تا مطمئن شوید درست است.

کاتر را بردارید و شروع به ایجاد یک سوراخ بکنید. همینطور بریدن کاغذها را ادامه بدهید تا سوراخ به اندازه ضخامت براکت عمیق بشود. در حین کار براکت را داخل سوراخ بگذارید و هر وقت با سطح کتاب تراز شد، سوراخ به اندازه مناسب رسیده است. همانطور که در تصویر آخر مشخص است این سوراخ باید پشت کتاب ایجاد بشود.

گام سوم : لبه کتاب را ببرید

حالا براکت را داخل کتاب و در سوراخی که بریده اید، بگذارید. کتاب را ببندید و با چاقو لبه کتاب را ببرید تا براکت کمی‌تو برود. اینکار را به این خاطر می‌کنیم که کتاب کاملاً به دیوار بچسبد. وقتی سطح براکت با لبه کتاب تراز شد، شیار به اندازه مناسب رسیده است.

گام چهارم : ورق‌های کتاب را بهم پیچ کنید

Invisible Book Shelf 17 - آموزش ساخت قفسه کتاب نامرئی
ورق‌های کتاب را دو پیچ بهم وصل کنید

حالا باید هم براکت را به کتاب پیچ کنید و هم ورق‌های کتاب را بهم پیچ کنید. با اینکار پایه قفسه کتاب نامرئی به اندازه کافی محکم میشود و می‌توانید هرچقدر که می‌خواهید کتاب روی آن بگذارید. ابتدا با دو پیچ کاغذهای کتاب را بهم وصل کنید. این دو پیچ و طف براکت قرار می‌گیرند. وقتی پیچ یک نیمه کتاب را وصل می‌کنید روی نیمه دیگر یک وزنه بگذارید تا مطمئن شوید ورق‌های کتاب تا نمی‌شوند.

در ساختنی بخوانید :  به ساده ترین روش ربات فلزی کوچک حساس به حرکت بسازید

بعد از اینکه هر دو طرف کتاب را پیچ کردید، براکت را با سه پیچ که سرشان صاف است به کتاب وصل کنید. بهتر است کتاب را روی لبه یک میز بگذارید تا مطمئن بشوید براکت کاملاً صاف و عمود است.

گام پنجم : کتاب را با چسب ببندید

آخرین مرحله از ساخت قفسه کتاب نامرئی، چسباندن جلد پشتی به بدنه کتاب است. همانطور که با پیچ صفحه‌های کتاب را سرجایشان نگه داشتیم، با چسب هم باید جلد پشتی کتاب را ثابت کنید.

از قویترین چسبی که دارید استفاده کنید و پشت کتاب را کاملاً با چسب بپوشانید. حالا کتاب را ببندید و یک وزنه سنگین روی آن بگذارید. یک شب صبر کنید تا چسب حسابی خشک بشود.

گام ششم : قفسه کتاب را به دیوار وصل کنید

Invisible Book Shelf 20 - آموزش ساخت قفسه کتاب نامرئی
قفسه کتاب را با پیچ بلند به دیوار وصل کنید

حالا می‌توانید قفسه کتاب نامرئی را به دیوار پیچ کنید. با یک یا دو پیچ چوب بزرگ، سر براکت را به دیوار وصل کنید.

قفسه کتاب نامرئی آماده است

حالا می‌توانید کتاب‌هایتان را روی قفسه کتاب نامرئی بچینید. تعداد کتاب‌هایی که در قفسه می‌گذارید، به اندازه پایه و قدرت براکت بستگی دارد. با این روش ساده و کم هزینه می‌توانید دیوارهای خانه تان را پر از کتاب کنید و همیشه جا برای خریدن کتاب‌های بیشتر داشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *