اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
0

آموزش ساخت قفسه ایستاده ساده و جادار بسازید.

داشتن یک قفسه ایستاده در خانه یا محل کار خیلی خوب است. می‌توانید همه وسایلی که معمولا ازشان استفاده می‌کنید را مرتب و دسته بندی شده دم دست تان نگه دارید. اگر دنبال چنین قفسه ای می‌گردید و نمی‌خواهید خیلی هزینه کنید، این قفسه ایستاده را بسازید. تمام چیزی که برای داشتن این قفسه ایستاده نیاز دارید کمی‌چوب، لوله PVC و رنگ است. در ضمن باری ساخت قفسه حتماً نباید از ابزارهای برقی استفاده کنید. با ابزارهای خیلی ساده تر هم میتوانید همین کار را بکنید.

از این قفسه می‌توانید در آشپزخانه برای نگه داشتن بطری‌ها یا مواد غذایی، در محل کاری برای نگه داشتن مجلات و کاغذها، در کارگاه برای نگه داشتن ابزارها و خلاصه هرجایی استفاده کنید. می‌توانید بجای لوله از کارتابل‌های پلاستیکی استفاده کنید تا بتوانید وسایل بزرگ تر هم داخل قفسه ایستاده نگه دارید.

همچنین می‌توانید قفسه ایستاده را با چسب یا پیچ داخل فضاهای خالی بین دیوارها یا کابینت‌ها قرار بدهید. اگر می‌خواهید ابعاد قفسه ایستاده را تغییر بدهید باید حواستان به قطر لوله باشد. نسبت قطر لوله به عرض قفسه باید طوری باشد که لوله‌ها راحت بیرون نیایند. اگر قصد دارید قفسه را بزرگتر کنید، می‌توانید بجای لوله‌های قطور از دو لوله کنار هم استفاده کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

 • چهار تخته 32 در 170 میلیمتری
 • چهار تخته 32 در 195 میلیمتری
 • چهار تخته 32 در 885 میلیمتری
 • دو تخته 195 در 885 میلیمتری (با ضخامت 12 یا 16 میلیمتر)
 • یک و نیم متر لوله PVC 110 میلیمتری (این لوله را باید به طول 225 میلیمتر ببرید)
 • پیچ 50 میلیمتری
 • خمیر چوب
 • اسپری یا رنگ

وقتی لوله PVC را به تکه‌های کوچکتر میبرید، باید به عمق قفسه دقت کنید. این لوله‌ها باید کمی‌کوچکتر از عمق قفسه باشند. البته می‌توانید آنها را درست به عمق قفسه ایستاده ببرید.

ابزار مورد نیاز

 • دریل و مته
 • کاغذ سنباده 180
 • متر

گام دوم

craft storage 4 - آموزش ساخت قفسه ایستاده ساده و جادار بسازید.
قسمت بالا و پایین قفسه را بسازید

دوتا از تخته‌های 170 میلیمتری و دوتا از تخته‌های 195 میلیمتری را بهم وصل کنید تا قسمت بالای قفسه را بسازید. همین کار را با چهار تخته باقیمانده تکرار کنید تا قسمت پایین قفسه ساخته بشود.

گام سوم

craft storage 5 - آموزش ساخت قفسه ایستاده ساده و جادار بسازید.
تخته‌های کناری قفسه را بسازید

حالا باید قطعات کناری قفسه را بسازید. برای ساخت هر کدام از این دو قطعه باید دو تخته 885 در 32 میلیمتری را به دو طرف تخته 885 در 195 میلیمتری وصل کنید. جای سوراخ‌های چهار میلیمتری را روی تخته‌های 885 در 32 میلیمتری اندازه بگیرید و علامت بزنید. این سوراخ‌ها را دریل کنید و سپس با مته خزینه سرشان را گشاد کنید. این تخته‌ها را از وسط روی تخته 885 در 195 میلیمتری بگذارید و با پیچ آنها را بهم وصل کنید.

همین کار را برای ساخت قطعه کناری دیگر قفسه هم تکرار کنید.

گام چهارم

حالا می‌توانید قسمت بالا و پایین قفسه را به تخته‌های کناری وصل کنید.

قفسه ایستاده آماده است و می‌توانید پرداخت آن را شروع کنید. روی سوراخ‌ها را با خمیر چوب پر کنید و صبر کنید تا خشک بشود. بدنه قفسه را سنباده بزنید و با یک دستمال خاک اره‌ها را از رویش تمیز کنید. اگر می‌خواهید قفسه را رنگ کنید، از پرایمر استفاده کنید و بین لایه‌های رنگ را سنباده بزنید.

قفسه ایستاده آماده است

قفسه آماده است و قفط باید لوله PVC را در اندازه‌های مناسب ببرید و داخل قفسه قرار بدهید. اگر قصد ندارید استفاده دیگری از قفسه بکنید، می‌توانید لوله‌ها را به قفسه بچسبانید. از این قفسه ایستاده در اتاق خواب، آشپزخانه یا محل کارتان استفاده کنید و وسایل تان را منظم کنید.

می‌توانید به تخته کنار قفسه ایستاده یک ورق فلزی بچسبانید تا یادداشت‌هایتان را به آن بچسبانید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *